Beko Program BabyProtect porady eksperckie Beko Program BabyProtect porady eksperckie

Dbając o utrzymanie higieny w mieszkaniu, świadomie je urządzając, zwiększysz szanse na to, że alergia nie popsuje Ci nastroju i nie uprzykrzy życia Twoim dzieciom. Żyjąc pod jednym dachem z alergikiem zrób wszystko, by poczuł się lepiej. Zadbaj o czystość mieszkania i wyposaż je w nowoczesne sprzęty, gwarantujące skuteczne pranie i zmywanie.

Kuchnia, pokój gościnny, salon, sypialnia, łazienka – wszystkie te pomieszczenia w naszym domu wymagają troski. Systematyczne, codzienne sprzątanie uprzyjemni życie i zwiększy poczucie bezpieczeństwa wszystkich domowników, nie tylko osób narażonych na alergię.

Zaniedbany dom nie tylko zagraża naszemu zdrowiu fizycznemu, ale wpływa także na nasz stan emocjonalny. Niepotrzebnie nagromadzone przedmioty, brak systematyczności w sprzątaniu i codziennym porządkowaniu, zapominanie o tym, że kurz jest siedliskiem roztoczy – wszystko to negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i kondycję psychofizyczną.

Dbanie o dom często oznacza konieczność dodatkowego wysiłku. Ale bądźmy pewni, że systematyczne porządki i sprzątanie ten wysiłek zmniejszą. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, skorzystajmy z profesjonalnej pomocy osoby, która pomoże nam w utrzymaniu czystości i gruntownym sprzątaniu domu.

Odpowiednie i nowoczesne sprzęty: pralki, zmywarki i suszarki z pewnością zwiększą komfort naszego życia, ale także ułatwią przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Łatwo zmywalne powierzchnie, specjalne programy antyalergiczne w pralkach i zmywarkach, gwarantujące dobre wypłukiwanie tkanin i zmywanie naczyń – oznaczają nie tylko wygodę, więcej czasu na odpoczynek, ale także elementarną gwarancję tego, że nie będziemy narażenie na działanie zarazków.

Rekomendujemy kilka zasad, które będą bardzo pomocne dla alergików i dla wszystkich, którzy troszczą się o zdrowie własnych dzieci.

Dbając o utrzymanie higieny w domu pamiętaj szczególnie o najmłodszych. One nie powinny mieć kontaktu z środkami chemicznymi, których używasz do sprzątania. Szkodliwe mogą być dla dzieci odświeżacze powietrza i wszelkie chemikalia stosowane do czyszczenia urządzeń sanitarnych. Czyszcząc i pastując meble pamiętaj, że przeznaczone do tego środki wydzielają często ostry zapach, który intensywnie działa na śluzówki dziecka. Chlorowe wybielacze o gryzącym zapachu, stosowane często do prania, powinny być dla naszych najmłodszych całkowicie niedostępne.

Dbaj o czystość w kuchni – miejscu, w którym nie tylko przygotowujesz posiłki, ale też spotykasz się, by porozmawiać z najbliższymi. Ze względu na podstawową funkcję, jaką ona spełnia - przyrządzania i spożywania posiłków, narażona jest na nieustanną obecność bakterii. Na szafkach kuchennych, lampach, kafelkach osadzają się duże ilości tłuszczu, który możesz usunąć ściereczkami z mikrofibry. Przydadzą się bardzo, bo w zasadzie nie trzeba do nich używać detergentów.

Niedokładne umyte talerze, resztki jedzenia gromadzące się na półkach to idealne środowisko dla powstawania zarazków. Osoby z wrażliwą skórą zmagają się z problemem niekorzystnego działania środków do mycia naczyń. Użycie zmywarek Beko z programem BabyProtect daje pewność, że naczynia, z których korzysta Twoje dziecko będą wolne od bakterii. To specjalny cykl intensywnego mycia z dodatkowym płukaniem gorącą wodą gwarantuje całkowitą higienę niemowlęcych naczyń, sztućców i butelek. Program uzyskał certyfikat instytutu LGA poświadczający 99, 99 procentowy poziom sterylizacji.

Jednym z największych wrogów każdego alergika jest kurz. Staraj się nie dopuszczać do jego systematycznego osadzania się na meblach lub na ubraniach. On właśnie jest siedliskiem bakterii i roztoczy – pajęczaków żywiących się złuszczonym naskórkiem ludzkim. Ich odchody są wyjątkowo mocnym alergenem. Jeśli kurz dostanie się do ubrań Twoich dzieci, pamiętaj, aby je dokładnie wyprać i wypłukać. Zdecyduj się na używanie pralki z programem BabyProtect. Łączy on cykle intensywnego prania i płukania i jest szczególnie polecany do prania ubranek niemowlęcych lub dzieci oraz odzieży osób z alergią skórną. Program BabyProtect gwarantuje również doskonale wypłukane pranie z używanych detergentów, które także mogą prowadzić do podrażnień skóry.

Zrezygnuj z narzut na kanapę, kilimów i wszelkich tkanin, które kurz absorbują. Utrzymuj czystość w sypialni. Roztocza lubią gromadzić się w pościeli i w materacach. Nie stosuj puchowych kołder, w sklepach szukaj gładkiej pościeli antyalergicznej. Urządzając mieszkanie, zrezygnuj z otwartych półek i zdecyduj się na meble, które są zamykane. Zasłony w oknach zastąp żaluzjami, nie kładź na podłodze dywanów, ani chodników. Wyposaż mieszkanie w urządzenia z filtrem wodnym, które będą wychwytywały dym papierosowy, pyłki roślin i wszelkie zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. Dobrym pomysłem będą dyfuzory – urządzenia nawilżające, które jednocześnie oczyszczają powietrze.

Podłogi przecieraj mopem zanurzonym w gorącej w wodzie zmieszanej z środkiem konserwującym. Do odkurzania dywanów najlepiej sprawdzą się odkurzacze wyposażone w filtry wodne, bo zwykły odkurzacz może zwiększać zapylenie.

Dbaj szczególnie o czystość w łazience. Pomieszczenie to, ze względu na dużą wilgotność sprzyja rodzeniu się pleśni i bakterii. Używając chemikaliów, zawsze zakładaj na dłonie gumowe rękawice

Raz dziennie wietrz wszystkie pomieszczenia, ale nie zapominaj o zamykaniu okien w okresie mocnego pylenia. I pamiętaj o utrzymywaniu odzieży i wszelkich tkanin, które znajdują się w Twoim domu w należytej czystości.

Powrót na górę strony.